Brodnicki dzielnicowy ustalił prawdopodobnego sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło 17 października br. na terenie powiatu działdowskiego (woj. warmińsko-mazurskie). Mieszkaniec Brodnicy, który uciekł z miejsca zdarzenia został zatrzymany w poniedziałek (21.10.) wieczorem przez brodnickich policjantów. Policjanci zabezpieczyli również pojazd, którym poruszał się podejrzewany.

Brodnicki dzielnicowy ustalił, a policjanci ogniwa patrolowego zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło w miniony czwartek (17.10.) na drodze wojewódzkiej nr 544 na odcinku prowadzącym z Lidzbarka do Wielkiego Łęcka w powiecie działdowskim, woj. warmińsko-mazurskim.

Tam, według informacji podanej na stronie Komendy Powiatowej Policji w Działdowie  „około godziny 18.00 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem rowerzystki. Na miejsce skierowano policyjny patrol i grupę dochodzeniowo-śledczą. Z dokonanych ustaleń wynika, że mieszkanka gminy Płośnica jadąc rowerem w kierunku miejscowości Wielki Łęck została potrącona przez kierującego poruszającego się najprawdopodobniej samochodem marki Dodge lub Jeep lub innej marki koloru bordowego, który nie zatrzymując pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia kierująca rowerem doznała licznych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Działdowie. Na miejscu kobiecie pierwszej pomocy udzielali strażacy z OSP Wielki Łęck i załoga pogotowia.

W miejscu zdarzenia znajdowały się elementy karoserii koloru bordowego i czerwonego, należące najprawdopodobniej do pojazdu, który brał udział w zdarzeniu”.

W poniedziałek (21.10.), brodnicki dzielnicowy ustalił, iż sprawcą tego zdarzenia może być mieszkaniec podległego mu rejonu służbowego. Jeszcze tego samego dnia,  brodniccy kryminalni zapukali do drzwi domu gdzie zamieszkiwał  brodniczanin. W garażu ujawnili zaparkowany pojazd m-ki Dodge z widocznymi uszkodzeniami karoserii oraz szyby czołowej. Mężczyzny nie było w miejscu zamieszkania. Około północy podejrzewany sam zatelefonował  do policjantów, że jest w domu. Funkcjonariusze zatrzymali  45-letniego brodniczanina w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczyli do dalszej dyspozycji. Mężczyzna w trakcie zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj (22.10.) podejrzewany został  przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

KPP Brodnica