Brodniccy policjanci spotkali się w miniony czwartek z seniorami z Brodnicy i podsumowali ubiegłoroczną debatę poświęconą bezpieczeństwu właśnie tej grupy osób. Przy tej okazji funkcjonariusze przypomnieli o narzędziu jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz omówili ilość zgłoszeń przyjętych przez tą aplikację.

W miniony czwartek (26.09.) w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się redebata społeczna pn. „3 x Bezpieczeństwo ”, która była podsumowaniem ubiegłorocznej debaty. Organizatorem zarówno debaty jak i redebaty był Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz Burmistrz Brodnicy.

Na wstępnie I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy przywitał wszystkich zebranych na sali mieszkańców miasta i powiatu.

Funkcjonariusze brodnickiej komendy podczas redebaty odnieśli się do zeszłorocznej debaty i przypomnieli o braku uwag i wniosków co do pracy brodnickich policjantów. Przypomnieli również o wnioskach do zarządców dróg oraz jakie zostały poczynione działania ze strony Policji.

Podczas spotkania z seniorami, funkcjonariusze przypomnieli o sposobach działania sprawców oszustw na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”, informowali jak uniknąć zagrożeń z tym związanych oraz przybliżyli sposób działania oszustów na tzw. „blika” . Policjant ruchu drogowego omówił bezpieczeństwo seniora w ruchu drogowym jako pieszego uczestnika, omówił ilość zdarzeń drogowych, które miały miejsce od poprzedniej debaty oraz przypomnieli o funkcjonowaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Na zakończenie redebaty był czas na zadawanie pytań, dyskusje oraz zgłaszanie wniosków i uwag.

 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież