Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w minioną sobotę w Brodnicy. Czterech motocyklistów zmusiło pijanego mężczyznę do zatrzymania pojazdu, a gdy to uczynił, zabrali mu kluczyki i powiadomili policjantów. Mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. To kolejny przykład postawy godnej pochwały.

W minioną sobotę (29.06.) kilka minut po godz. 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce do zgłaszających, dyżurny natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że czterech motocyklistów jadących ulicami miasta zauważyło vw, którego kierowca jechał „od strony, do strony”. Mężczyźni postanowili zmusić kierowcę osobówki do zatrzymania się. Przy ul. Mostowej pojazd zatrzymał się, a motocykliści wyciągnęli kluczyki ze stacyjki auta, po czym powiadomili policjantów. Jak się okazało 63-latek, miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Brodnicy został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wzorową postawą wykazali się motocykliści, którzy doskonale wiedzą jakie zagrożenie na drodze powodują pijani kierowcy nie tylko dla nich ale innych uczestników ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na pochwałę i uznanie. W takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

KPP Brodnica