Bezpieczeństwo było przewodnim tematem spotkania w Gminnym Ośrodku kultury w Górznie z członkami Klubu Seniora „Radosna Jesień”. Jak być bezpiecznym w domu i na drodze, jakie zachowania są właściwe, a jakich unikać – wyjaśniała policjantka prowadząca prelekcję dla uczestników.


Policjantka z brodnickiej komendy sierż.szt. Sylwia Aleksandrowicz, zajmująca się profilaktyką społeczną, spotkała się wczoraj (04.04.) z członkami Klubu Seniora w Górznie „Radosna Jesień”. Seniorzy dowiedzieli się w jaki sposób ustrzec się przed oszustwami na tzw. „wnuczka” czy „ policjanta” . Policjantka, przy pomocy prezentacji multimedialnej, wyjaśniła, że najważniejsza jest czujność i szybka reakcja, aby nie zostać „wkręconym” i oszukanym. Seniorzy usłyszeli także ostrzeżenie przed zawieraniem podejrzanych umów związanych z zakupem  towarów na tzw. pokazach, czy też ulegania handlowcom oferującym zmianę umowy na tańszy prąd czy gaz.

Ponadto, w  związku z rozpoczęciem się sezonu rowerowego i akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, członkowie klubu mieli okazję odświeżyć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjantka przypomniała o odpowiednim przygotowaniu roweru do jazdy, wyposażeniu go w odpowiednie oświetlenie i elementy odblaskowe, a także o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego m.in. sygnalizowania zamiaru skrętu.

Na zakończenie spotkania wszyscy członkowie Klubu Seniora „Radosna Jesień” otrzymali ulotki „Seniorze nie daj się oszukać...” oraz sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy pulsujące zawieszki odblaskowe do rowerów.


KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież