Kilka tysięcy elementów odblaskowych w postaci kamizelek, opasek, lampek rowerowych i wielu innych gadżetów, trafiło dziś do brodnickich policjantów. Zakupione przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy elementy poprawiające widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego rozdawane będą pieszym, rowerzystom i motorowerzystom przez policjantów podczas kontroli drogowych i działań profilaktycznych.

Starosta Brodnicki Pan Piotr Boiński przekazał dzisiaj (18.01.) na ręce Pana Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy podinsp. Tomasza Skoneczki kilka tysięcy elementów odblaskowych w postaci kamizelek, lampek rowerowych, opasek smyczy odblaskowych i wiele innych gadżetów, które poprawiają widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zakupione elementy odblaskowe rozdawane będą przez policjantów: pieszym uczestnikom ruchu drogowego, rowerzystom i motorowerzystom podczas kontroli drogowych, a także wzmożonych działań profilaktycznych na terenie powiatu brodnickiego. Wartość zakupionych materiałów to 10 tys. złotych.
Dla przypomnienia: noszenie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe. Przepis ten obowiązuje od 31 sierpnia 2014 roku, a osoba, która nie stosuje się do tego obowiązku, może zostać ukarana mandatem w wysokości 100 złotych. Starosta brodnicki i policjanci apelują: odblaski warto nosić również w terenie zabudowanym, zwłaszcza na wiejskich drogach i tam, gdzie nie ma chodników.

 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież