Brodniccy policjanci, w czwartek (06.12.) prowadzili działania pn.”Świeć przykładem”. Funkcjonariusze podczas służby, rozmawiali z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego o tym, jak ważne jest być widocznym na drodze, a kierowcom przypominali o tym, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.


W czwartek (06.12.) brodniccy policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „Świeć przykładem”. Funkcjonariusze podczas pełnionej służby rozdawali elementy odblaskowe, a także rozmawiali z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego o tym, jak ważne jest, aby byli widoczni na drodze. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego ale również przez kierujących, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym. Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, aby był zauważalny dla kierujących pojazdami.

Akcje profilaktyczne prowadzone przez brodnickich policjantów, mają na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, kształtowanie postaw i odpowiednich zachowań na drodze. Okres jesienno-zimowy, jest okresem w którym z dnia na dzień zmieniają się warunki atmosferyczne. Dlatego też ważne jest, aby w tym czasie, kiedy szybciej zapada zmrok, zadbać o swoją widoczność na drodze.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież