Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Już w poniedziałek  (3.09.) nasze pociechy wrócą do szkolnych ławek, co się wiąże z kolejnymi działaniami brodnickich policjantów.

Od 3 września , na terenie powiatu brodnickiego, podobnie jak w całym kraju rozpocznie się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół, kontrolować prędkość w okolicach tych  placówek, a także kontrolować autobusy przewożące dzieci. Zanim jednak to nastąpi, przez brodnickich policjantów zostaną przeprowadzone działania „Ostatni weekend wakacji”, które rozpoczną się już jutro (31.08.) i potrwają do niedzieli, do późnych godzin wieczorowo- nocnych (2.09.).  Brodniccy policjanci wstępnie podsumowali kończące się wakacje.

Niestety, tegoroczne wakacje dobiegają końca. Już w poniedziałek  (3.09.)wszyscy uczniowie powrócą do szkolnych ławek, a brodniccy policjanci rozpoczną kolejne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół,  kontrolować prędkość w okolicach placówek szkolnych, a także autobusy przewożące dzieci.

Zanim jednak to nastąpi, już jutro (31.08.) do niedzieli (2.09.) do późnych godzin wieczorowo-nocnych  policjanci przeprowadzą działania „Ostatni weekend wakacji”.  Podczas tych działań funkcjonariusze zwracać będą szczególna uwagę na:

-stan trzeźwości kierujących pojazdami,

-przestrzeganie ograniczeń prędkości,

-przewożenie dzieci w specjalnie do tego przeznaczonych fotelikach,

-korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa,

-stan techniczny pojazdów,

-na wykroczenia popełniane przez motocyklistów.

Na drogach powiatu brodnickiego od początku wakacji do 30 sierpnia doszło do 8 wypadków drogowych ( 2017r.- 10), w których śmierć poniosły 3 osoby (2017r.-4) rannych zostało 8 osób (2017r. -11). Policjanci odnotowali 211 kolizji drogowych (2017r.- 191). Niestety mimo wielu apeli w mediach, informacji dotyczących tragicznych zdarzeń i informacji o prowadzonych działaniach, wielu kierujących pojazdami, decyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu. Od początku lipca br. do 30.08. policjanci zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących ( 2017r.-62) i 1 kierującego pod wpływem środka działającego podobnie.  Funkcjonariusze podczas tegorocznych wakacji przebadali stan trzeźwości u prawie 6 tys. osób.

Główną przyczyną wypadków i kolizji podczas tegorocznych wakacji było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież