Korzystasz z miękkich dywaników samochodowych wykonanych z tkaniny? Nie ma w tym nic dziwnego, są estetyczne i sprawiają, że wnętrze auta jest przytulne.

Przed nami sezon jesienno-zimowy, który niestety, nie rozpieszcza kierowców. Panujące w tym czasie warunki atmosferyczne sprzyjają kolizjom i awariom samochodów. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy przygotować się do zimy i zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów na drodze. Pomóc mogą nam w tym liczne akcesoria samochodowe. Oto one.

Kable rozruchowe

Kiedy temperatura spada poniżej zera akumulatory w naszych samochodach pracują znacznie mniej efektywnie. Jeśli do tego mamy samochód, którego akumulator posiada już kilka lat problemy z uruchomieniem silnika mogą uprzykrzyć nam życie. Najlepiej zadbać więc o to, by akumulator w naszym pojeździe był nowy i naładowany. Poza tym, dobrze wyposażyć się w kable rozruchowe, które w awaryjnej sytuacji pomogą odpalić silnik naszego samochodu np. od innego pojazdu.

Czas na zmianę dywaników

Niestety, jesienią i zimą nie tylko będą zabrudzone od błota, ale również wchłoną wilgoć co może doprowadzić do ich pleśnienia, przez co w twoim samochodzie pojawi się nieprzyjemny zapach. Co więcej, wilgoć parująca z wycieraczek będą przyczyniać się do parowania szyb. Dlatego też dobrym pomysłem jest wymiana dywaników na gumowe wycieraczki.

Ochroń szyby przed parowaniem

Parowanie szyb w sezonie jesienno-zimowym znacznie ogranicza widoczność, przez co może doprowadzić do kolizji. Warto więc zabezpieczyć szyby przed parowaniem. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Wykorzystać specjalistyczne preparaty do szyb. Wystarczy nanieść ich cienką warstwę na powierzchnię okna samochodowego i dokładnie je wypolerować by wilgoć przestała utrudniać nam codzienność.

Linka holownicza

Powinna być podstawowym elementem wyposażenia twojego samochodu. Przyda się nie tylko gdy pojazd ulegnie awarii lub nie będziesz mógł go uruchomić, ale również wówczas, gdy na twojej drodze pojawi się zaspa. Nie ma bowiem skuteczniejszego sposobu na wyciągnięcie samochodu ze śniegu lub błota niż holowanie. Warto również sprawdzić, czy posiadamy trójkąt ostrzegawczy, który jest kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia, zwłaszcza jesienią i zimą.

Skuteczne sposoby na zamarznięte szyby

Wszyscy doskonale wiemy, że skrobanie zamarzniętych szyb nie należy do przyjemności. Zimą nie da się go jednak uniknąć. Na szczęście, wyposażając się w odpowiednie akcesoria możemy ułatwić sobie zadanie. Przede wszystkim warto wyposażyć się w skrobaczkę do szyb, która wyposażona będzie w rękaw lub długi uchwyt. Dzięki temu unikniemy kontaktu szronu ze swoją skórą. Jeśli zaś szyby są naprawdę mocno zamarznięte postawmy na odmrażacz. Za pomocą tego środka szybko uda się nam oczyścić powierzchnię szyby i odzyskamy dobrą widoczność.

Podsumowując, jesień i zima to problematyczny czas dla kierowców. Na szczęście, jeśli odpowiednio wcześnie przygotujemy się do zmian w pogodzie i wyposażymy swoje auto w nowoczesne akcesoria samochodowe i skuteczne środki możemy zminimalizować niedogodności i utrudnienia.

Artykuł został przygotowany przez portal o akumulatorach akustrefa.pl.