Wybór kierunku studiów, to jedna z najważniejszych decyzji każdego młodego człowieka. Dzięki zdefiniowaniu swoich zainteresowań i dopasowaniu do nich dalszej drogi edukacji, pomoże nie tylko w prawidłowym rozwoju zawodowym ale także w poszerzaniu zainteresowań przyszłego naukowca.

Nie ma co ukrywać, że najbardziej przyszłościowe zawody, związane są z nowymi technologiami, elektroniką czy telekomunikacją. Dlatego jeżeli interesujesz się zagadnieniami informatycznymi powinieneś zdecydować się na studia techniczne, związane właśnie  z technologiami komputerowymi.

Jednym z ciekawych kierunków w tym zakresie, niewątpliwie jest elektronika – to przyszłościowy i ciekawy kierunek, wymagający jednak pasji i zainteresowania.

Studia elektroniczne, czym się charakteryzują?

Elektronika, to nauka techniczna skupiona na obsłudze, konstrukcji i naprawie urządzeń elektronicznych, pomiarowych, aparatury medycznej a także sprzętu użytkowego, takiego jak komputery, telewizory, telefony komórkowe itp. Elektronika to niezwykle szybko rozwijający się kierunek, który łączy i obsługuje bardzo wiele gałęzi przemysłu. Możliwości pracy dla wykwalifikowanych i doświadczonych elektroników, są w zasadzie nieograniczone – głównie dlatego, że o elektronikę opiera się dzisiaj bardzo wiele dziedzin, takich jak astronomia, automatyka, medycyna czy telekomunikacja. Ciągły postęp i powstawanie nowych firm, zapewnia setki tysięcy miejsc pracy dla elektroników.

Czego nauczą cię studia na kierunki elektronika?

Osoby, którym uda się ukończyć takowe studia, będą mogły nazwać się specjalistami w zakresie testowania, projektowania i realizacji oprogramowania. Dodatkowo zdobędą także wiedze w zakresie serwisowania i naprawy urządzeń elektronicznych.

Absolwenci uczelni wyższych, mogący pochwalić się dyplomem inżyniera elektronika, posiadać będą wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • Projektowania, realizacji i eksploatacji układów elektronicznych, tak analogowych jak i cyfrowych z wykorzystaniem elementów elektronicznych, układów scalonych i mikroprocesorów.
  • Dobierania i eksploatacji elektronicznych urządzeń pomiarowych, planowania i projektowania układów i systemów pomiarowych, a także optymalizacji warunków pomiaru oraz ich interpretacji i analizy.
  • Rozwiązywania zadań obliczeniowych z użyciem narzędzi komputerowych.
  • Tworzenia samodzielnych programów komputerowych w tym tych realizujących algorytmy na procesorach sygnałowych.
  • Stosowania metod i algorytmów, służących do optymalizacji zadań ze zmiennymi ciągłymi.
  • Posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w procesie przetwarzania sygnałów audio i wideo.

Jeżeli chciałbyś wiedzieć, z jakimi elementami będziesz mieć styczność na studiach elektronicznych, zajrzyj pod adres http://velcom.com.pl/.

Studia elektroniczne – perspektywy zatrudnienia

Nie ma co ukrywać, że rynek pracy oferuje osobą z dyplomem elektronika bardzo wiele miejsc pracy. Wasze przyszłe zatrudnienie uzależnione będzie od specjalizacji jaką wybierzecie w trakcie studiów, a także doświadczenia jakie uda wam się zdobyć. Dlatego bardzo ważne jest, by już w trakcie nauki starać się zdobywać doświadczenie i praktykę zawodową. Doświadczony elektronik może liczyć na zatrudnienie w takich dziedzinach jak:

  • Aparatura elektroniczna,
  • Akustyka elektroniczna,
  • Inżynieria komputerowa,
  • Zaawansowane rozwiązania elektroniczne.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki