Remont nadwozia, niezależnie od marki czy stanu zużycia samochodu, obejmuje określony zestaw napraw w celu odnowy uszkodzonych elementów nadwozia.

Najpoważniejszy rodzaj prac przy remoncie to przywracanie geometrii nadwozia, gdyż bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo pasażerów podczas jazdy.

Mniej złożone, ale nie mniej istotne są naprawy blacharskie, stanowiące nieodłączny element remontu nadwozia, tak samo konieczny jak wymiana akumulatora w aucie czy lakierowanie. Przyjęte jest zaliczać do nich wszystkie prace związane z metalem: spawanie, dopasowywanie, prostowanie i wyklepywanie blaszanych elementów, a także wymianę detali karoserii. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Remont nadwozia - od małej rysy do złożonych napraw

Warto pamiętać, że napraw karoserii, jak i wszelkich innych usterek w samochodzie, należy dokonywać od razu po zdarzeniu. Niezależnie od tego, czy przytrafiła nam się stłuczka, nasze auto doświadczyło gradobicia, posiada zarysowania lub lekkie wgniecenia lub miejscowe ogniska korozji. Przy dłuższym narażeniu uszkodzonego miejsca na warunki atmosferyczne nawet niewielkie wgniecenie może stać się dużym problemem dla właściciela. Jeśli uszkodzenie nie zostanie wyeliminowane od razu, może zacząć rdzewieć. Dodatkowo może zostać naruszona geometria nadwozia. Naprawy blacharskie tego typu usterek mogą drogo kosztować właściciela auta. Prędzej, czy później, samochód i tak będzie potrzebował pomocy serwisu blacharskiego. Lepiej więc zrobić to zawczasu. Serwisy blacharsko - lakiernicze obecnie są w stanie zaoferować bardzo szeroką gamę usług. Z części z nich, z pewnością warto skorzystać.

Co wchodzi w zakres napraw blacharskich nadwozia?

We wszystkich miejscach oferujących remont nadwozia powinniśmy bez problemu dokonać takich napraw jak:

  • przywracanie naruszonej geometrii nadwozia – dotyczy przede wszystkim samochodów po poważnych zderzeniach, dachowaniu itp., to dosyć skomplikowana naprawa wykonywana przy pomocy podnośnika, aby przywrócić auto do formy i wymiarów fabrycznych niezbędne bywa użycie ramy naprawczej z systemem pomiaru geometrii oraz specjalistycznych narzędzi,
  • naprawy blacharskie, prostowanie, dopasowywanie i spawanie elementów metalowych nadwozia - jedne z prostszych do wykonania i mniej wymagających prac, pomimo tego niezbędne jest przy nich odpowiednie doświadczenie, narzędzia i precyzja,
  • usuwanie niewielkich wgnieceń karoserii, zarysowań, szpachlowanie, wyrównywanie, polerowanie i przygotowanie lakieru do malowania,
  • wymiana podłużnic,
  • wymiana lub remont dachu wraz z detalami,
  • wymiana lub remont maski, pokrywy bagażnika, drzwi, podłogi,
  • wymiana progów, błotników i zderzaków,
  • remont, zgrzewanie plastikowych elementów,
  • pokrycie lakieru warstwą ochronną,
  • naprawa drobnych detali nadwozia bez wymiany części

Gdzie naprawiać uszkodzenia nadwozia?

Żeby tego typu prace były wykonane z dbałością o szczegóły, a ich skutkiem było przywrócenie naszej maszynie pierwotnego wyglądu, powinny być wykonywane przez profesjonalistów, przy pomocy dobrej jakości sprzętu. Pierwszym etapem jest rzetelna ocena stanu nadwozia i zakresu potrzebnych napraw oraz wstępne oszacowanie kosztów remontu. Na wycenę napraw blacharskich mają wpływ takie czynniki jak: jakość wykorzystywanych materiałów, szybki termin wykonania, renoma danego serwisu na rynku i oczywiście stopień uszkodzenia auta. Wykonywanie remontu nadwozia w chałupniczych warunkach, niewątpliwie będzie kosztować mniej niż profesjonalny serwis, i z pewnością spotkać możemy miłośników motoryzacji, którzy będą nam to doradzać. Wybór profesjonalnych usług w zakresie napraw blacharskich chroni przed koniecznością zgłaszania się do kolejnych poprawek, zapewni także gwarancję braku defektów i niedociągnięć w wykonanej pracy. Wyboru serwisu blacharsko - lakierniczego, oferującego odpowiadające nam ceny i warunki pomoże dokonać www.autobooking.com.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki