Cierpisz z powodu dolegliwości żołądkowo - jelitowych? Poznaj skuteczne sposoby, które pomogą w ich eliminacji.

Stres, zła dieta, jedzenie w pośpiechu; oto jedne z najczęstszych przyczyn dolegliwości żołądkowo – jelitowych. Jak pokazują statystyki, z roku na rok do lekarzy zgłasza się coraz większa liczba pacjentów cierpiących na wspomniane zaburzenia układu pokarmowego. Na szczęście istnieją proste i – co najważniejsze – skuteczne sposoby, umożliwiające wyeliminowanie wspomnianych zaburzeń. Wystarczy bowiem sięgnąć po odpowiednie zioła. Jakie konkretnie?

Kminek zwyczajny – kminek to jedna z najstarszych, znanych ludzkości roślin. Owoce tej niezwykłej rośliny znalezione zostały bowiem na obszarze nawodnych budowli neolitycznych na terenie Niemiec. Kminek wykazuje właściwości rozkurczowe, przyczynia się do wydzielania soku żołądkowego, dzięki czemu wpływa na poprawę procesów trawiennych, a tym samym wzmacnia apetyt. Ponadto ta niepozorna roślina działa w sposób wiatropędny, moczopędny, a nawet bakteriobójczy! Właśnie z tego powodu kminek znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu dolegliwości przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, wątroby, nerek i skóry.

Korzeń lukrecji – słodka lukrecja to kolejne z ziół, które skutecznie wyleczy różnego rodzaju dolegliwości jelitowe, takie jak między innymi wrzody żołądka i dwunastnicy. Wykazuje ona właściwości regeneracyjne, które pomagają w odbudowaniu podrażnionej śluzówki żołądka, a dodatkowo przyspiesza proces gojenia się wrzodów żołądka i dwunastnicy. Dodatkowo lukrecja działa w sposób zbawienny na wątrobę. Nie tylko ochrania ona wspomniany narząd, ale rówież przeciwdziała powstawaniu chorobie stłuszczeniowej wątroby i chroni ją przed toksycznym działaniem metali ciężkich oraz węglowodorów.

Glistnik jaskółcze ziele – rozłożyste, zielone liście oraz mały, żółty kwiatek; tak właśnie wygląda roślina, kryjąca się pod tajemniczą nazwą glistnik jaskółcze ziele. Glistnik używany jest w medycynie od niepamiętnych czasów, a to z uwagi na liczne właściwości zdrowotne. W praktyce bowiem jaskółcze ziele wpływa na rozkurczenie mięśni gładkich, a więc mięśni tworzących układ pokarmowy, drogi rodne, moczowody i drogi żółciowe. Ponadto wykazuje on silne działanie grzybobójcze, jak również bakteriobójcze.

W jaki sposób stosować wymienione powyżej zioła? Przede wszystkim w formie naparu do picia. Niemniej jednak warto dodać, że obecnie na rynku dostępne są ziołowe preparaty zawierające w swoim składzie wszystkie, wymienione powyżej zioła. Jednym z nich jest godny polecenia Iberogast, w którego składzie znajdziemy także kwiat rumianku, korzeń melisy, arcydzięgla, owoc ostropestu plamistego, liść melisy i ubiorek gorzki.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki