Coraz więcej z nas rozważa złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, co jest niemal idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują wsparcia finansowego u zaufanych instytucji.

Dzięki takim rozwiązaniom możemy w realny sposób myśleć o naszej samodzielności oraz jesteśmy w stanie zwiększyć poczucie komfortu.

Takie pożyczki posiadają wiele pozytywów, które skłaniają nas ku ich wzięciu. Banki dbając o potrzeby swoich klientów, proponują coraz o nowsze promocje oraz rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie. Zarówno oprocentowanie, jak i kwota kredytu, a także marża ustalane są indywidualnie w zależności od naszej „wiarygodności”, czyli głównie historii kredytowej.

Jak otrzymać najtańszy kredyt?

Banki, nauczone doświadczeniem, dokładnie lustrują osoby, które ubiegają się o kredyt. Jest to dla nich szczególne ważne, ponieważ w razie braku wypłacalności klientów, będzie to dla nich bardzo odczuwalne i kosztowne. Popularność kredytów, która generowana jest głównie przez niskie stopy procentowe oraz stale rosnący rynek nieruchomości, sprawia, że coraz częściej zastanawiamy się nad swoją wiarygodnością kredytową. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że pierwszym krokiem, który bank podejmuje, kiedy staramy się o kredyt, jest sprawdzenie naszej historii, która jest zapisana w BIKu. Biuro Informacji Kredytowej posiada wszelkie zapisy na temat naszych działań związanych z finansami m.in. informacje na temat poprzednich zadłużeń, a także deficyty na karcie kredytowej oraz debetowej.

Czy bez historii kredytowej mamy szansę otrzymać pożyczkę?

Jak najbardziej, również w takim przypadku możemy ubiegać się o kredyt. Z pomocą przychodzą nam poręczenia osób trzecich oraz zastaw rzeczy wartościowych. Poręczenia kredytu to umowa między osoba poręczającą a bankiem. Jest to zabezpieczenie, które pozwala bankowi na pewność co do spłaty kredytu. W takim przypadku osoba poręczająca odpowiada za spłaty zobowiązań w momencie, kiedy kredytobiorca nie będzie w stanie im sprostać. Jest to niekiedy jedyne rozwiązanie dla osób, które posiadają wątpliwą zdolność kredytową oraz w innym przypadku nie otrzymałyby pożyczki. Drugim rozwiązaniem jest zastaw nieruchomości, który pozwala bankowi na jej przejęcie w momencie braku spłaty zaległości przed kredytobiorcę.

Sprawdź więcej informacji na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-hipotecznych

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki