REKLAMA

Galeria
Wilga

Pożyczki chwilówki to dobrze znany produkt parabankowy. Ale oprócz firm pożyczkowych w Polsce prężnie działa też gałąź pożyczek społecznościowych, które nazywane są również z angielskiego social lendingiem.

Kredyty gotówkowe to najczęściej wybierane zewnętrzne wsparcie finansowe gospodarstw domowych prowadzonych na terenie Polski. Wylicza się, że z takiego produktu banku korzysta obecnie nawet co drugi mieszkaniec naszego kraju.

Najemca, użytkując wynajmowany lokal, korzysta również z „dodatkowych” udogodnień, np. parkingu, placu zabaw, pralni czy suszarni. Niektóre wspólnoty odmawiają jednak takiej możliwości lokatorom. Czy jest to zgodne z prawem?

Pieniądze z pewnością nie są w życiu najważniejsze jednak trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. Posiadanie oszczędności wiele ułatwia lecz nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.

Płatności internetowe wykonujemy dzisiaj bardzo często. Płacimy w sklepach internetowych, wysyłamy pieniądze znajomym czy rodzinie, wykupujemy różne usługi on-line. Do dyspozycji mamy też nowe, jeszcze szybsze sposoby na przelewy. Co warto znać?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie finansowe. Czasami spłaca się je całe dorosłe życie (30 – 35 lat).

Potrzeba założenia konta oszczędnościowego zwykle rodzi się wtedy, gdy mamy pieniądze, ale nie wiemy, gdzie je ulokować. Oczywiście można wpłacić je na lokatę, wtedy jednak nasze środki są zamrożone przez jakiś czas i nie możemy z nich skorzystać w razie nagłej sytuacji.

Stopy procentowe są coraz bardziej obniżane przez Narodowy Bank Polski, co powoduje, że oszczędzanie na lokatach czy kontach oszczędnościowych jest mało opłacalne, a jeśli chcemy cokolwiek zarobić musimy zamrozić dużą ilość naszych środków na lokacie, gdyż tylko na większych sumach da się jeszcze cokolwiek zarobić.

Żyjemy w czasach, w których pieniądze stały się jednym z najważniejszych czynników warunkujących jakość naszego życia. Dlatego tak ważne okazuje się oszczędzanie i pomnażanie zarobionych do tej pory pieniędzy.

Rozwój motoryzacji sprawił, że na naszych drogach porusza się coraz więcej samochodów osobowych. W związku z tym rośnie liczba wypadków i kolizji drogowych. 

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...