Wynajem dźwigu w wielu sytuacjach jest koniecznością. Bez tej potężnej maszyny niektóre prace montażowe i demontażowe w budownictwie nie mogłyby się odbyć.

Podczas dużych inwestycji usługi dźwigów są na wagę złota. Nie rzadko dźwigi wynajmuje się do przestawienia przedmiotu o bardzo dużych gabarytach takich jak na przykład kontener. Zorganizowanie takiej akcji nie należy do najprostszej. Potrzebna jest odpowiednia wiedza, która pomoże wybrać odpowiednią firmę oraz dźwig, który poradzić sobie będzie musiał z realizacją zlecenia.

Wynajem dźwigu w wielu sytuacjach jest koniecznością. Bez tej potężnej maszyny niektóre prace montażowe i demontażowe w budownictwie nie mogłyby się odbyć. Podczas dużych inwestycji usługi dźwigów są na wagę złota. Nie rzadko dźwigi wynajmuje się do przestawienia przedmiotu o bardzo dużych gabarytach takich jak na przykład kontener. Zorganizowanie takiej akcji nie należy do najprostszej. Potrzebna jest odpowiednia wiedza, która pomoże wybrać odpowiednią firmę oraz dźwig, który poradzić sobie będzie musiał z realizacją zlecenia.

Wynajem dźwigu od podstaw

Ponieważ każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie przez firmę, która zajmuje się realizacją, nie należy się spodziewać z góry zapisanego cennika. Koszt wynajmu dźwigu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim na cenę przekłada się rodzaj i długość trwania wykonywanych prac oraz czas, który należy przeznaczyć na dojazd. Podczas składania zamówienia należy podać, co to będzie za ładunek. Konieczne jest dokładne opisanie kształtu, w tym szerokości i długości oraz rodzaju ładunku np. czy to jest płyta betonowa, element stalowy czy kontener. Po opisaniu wizualnym klient powinien podać ciężar ładunku. Rodzaj dźwigu dobierany jest do rodzaju i stopnia skomplikowania zlecenia oraz doświadczenia klienta w podobnych pracach. Jeśli zlecenie nie jest zbyt skomplikowane i klient wie jaki sprzęt będzie odpowiedni, firma wysyła wybrany dźwig. Natomiast w sytuacji, kiedy zamawiający nie wie jaki dźwig będzie się nadawał lub stopień skomplikowania pracy jest wysoki, zostaje wysyłany technolog, który oceni zakres prac i udzieli porady dotyczącej wyboru odpowiedniego dźwigu. Jeśli klient korzystał już z usług np. technostal-grudziądz.pl będzie wiedział jaki dźwig zmieści się na danym terenie. Jeśli okaże się, że dźwig jest zamawiany po raz pierwszy, konsultacja z technologiem może okazać się konieczna.

Od czego uwarunkowane są ceny wynajmu dźwigu

O tym, że nie ma jednego stałego cennika wynajmu dźwigów, napisane było wyżej. Na cenę najmu przekłada się rodzaj dźwigu, który ma zostać wynajęty, a także od poziomu trudności pracy, która ma zostać wykonana. Bardzo rzadko zdarza się, że firma wynajmuje sam dźwig. Przeważnie sprzęt wynajmowany jest razem z ekipą. W skład ceny wchodzi również koszt dojazdu dźwigu na miejsce. Cenna najmu zależna jest również od tego, jaki udźwig ma dany sprzęt, jak duży jest jego wysięg oraz czy w zleceniu znajduje się użycie podnośnika koszowego. Przed każdym wynajęciem dźwigu warto przeczytać regulamin najmu. Niektóre firmy wynajmują dźwig na minimum 4 godziny.

Realizacja najmu dźwigu

Większość firm dysponuje gotowymi formularzami zamówienia, które wypełnia się zgodnie ze wzorem lub po rozmowie telefonicznej z konsultantem. Podczas wynajmu dźwigu należy zwrócić uwagę na jego stan techniczny, czy posiada protokół Urzędu Dozoru Technicznego, dziennik konserwacji oraz atesty na liny i zawieszenia. Podczas realizacji skomplikowanych prac, firma wynajmująca dźwig powinna dostarczyć plan podnoszenia opracowany przez technologa. W takim planie szczegółowo opisany jest sposób i kąt podnoszenia ładunku.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki