W minioną sobotę na Jeziorze Popek odbyły się IV Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. Do zawodów stanęło 15  policjantów. Nagrodę główną za zajęcie I-ego miejsca zdobył  asp.szt. Grzegorz Kalisz. Zaraz za nim na podium stanął st. asp. Łukasz Guzowski , a trzecie miejsce  zdobył st.sierż. Marcin Januszewski.

Brodniccy funkcjonariusze, spotkali się w minioną sobotę (14.05.) , nad Jeziorem Popek, aby wziąć udział w rywalizacji w IV Spinningowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. Zawody rozpoczęły się o świcie i trwały przez 6 godzin. W samo południe sędzia główny Rytka Marek zakończył bój policjantów o największą rybę. Podczas zawodów obowiązywały reguły amatorskiego sportu wędkarskiego. Największą liczbę punktów zdobył asp. szt. Grzegorz Kalisz, łowiąc pięć szczupaków.  Zaraz za nim na podium, znalazł się st. asp. Łukasz Guzowski , który otrzymał nieco mniej punktów, łowiąc trzy szczupaki. Trzecie  miejsce przypadło st.sierż. Marcinowi Januszewskiemu, który złowił dwa szczupaki. Nagrodę dodatkową za największego okonia zawodów o długości 29 cm otrzymał mł. asp. Paweł Chachulski a szczupaka o wymiarach 77 cm. asp.szt. Piotr Kotewicz.  Łącznie policjanci złowili 70 szczupaków. Wszystkie ryby powróciły do jeziora. Zwycięzcom zawodów nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy mł. insp. Mariusz Lewandowski i Starosta Brodnicki Piotr Boiński.  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci sprzętu wędkarskiego. Za pomoc w organizacji zawodów, serdecznie dziękujemy Staroście Brodnickiemu, Burmistrzowi Brodnicy,  Burmistrzowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Wójtom gmin Brodnica ,Brzozie, Zbiczno i Bobrowo, Prezesowi IPA,  właścicielowi jeziora Panu Kazimierzowi Łęgowskiemu oraz sędziemu Panu Markowi Rytka i wszystkim, którzy dołożyli starań aby zawody te, odbyły się we wspaniałej sportowej atmosferze.